Politike

U emërua në vend të Hysenlliut, Etjen Xhafaj zëvendëson Artan Shkrelin në Ministrinë e Infrastrukturës, zbardhen dy lëvizjet e tjera dhe postet

Një ditë pasi Dosja.al lajmëroi kalimin e Shkrelit në krye të Institutit të Ndërtimit, që drejtohet më parë nga Agron Hysenlliu, i cili ndërroi jetë nga Covid-19. Gjithashtu, Dosja.al ka zbardhur edhe dy lëvizje të tjera.
Featured image of article: U emërua në vend të Hysenlliut, Etjen Xhafaj zëvendëson Artan Shkrelin në Ministrinë e Infrastrukturës, zbardhen dy lëvizjet e tjera dhe postet Artan Shkreli dhe Etjen Xhafaj

TIRANË– Lëvizje të tjera në qeveri, këtë herë në nivel zëvendës ministrash. Dosja.al ka mësuar se Etjen Xhafaj, është emëruar zv/ministër i Infrastrukturës duke zëvendësuar Artan Shkrelin.

Një ditë pasi Dosja.al lajmëroi kalimin e Shkrelit në krye të Institutit të Ndërtimit, që drejtohet më parë nga Agron Hysenlliu, i cili ndërroi jetë nga Covid-19. Gjithashtu, Dosja.al ka zbardhur edhe dy lëvizje të tjera.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjergj Simaku është emëruar zëvendës ministër në sektorin e Energjitikës, ndërsa Ilir Bejtja është vendosur në krye të sektorit të hidrokarbureve.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment