Aktualitet

U arrestuan para se të shkonin në Itali, Krimet e Rënda lënë në burg Çarçiun, vazja: Më ka shfrytëzuar për prostitucion

Ai së bashku me shtetasen A.G. u arrestuan në Rinas, me akuzën se ka tentuar që të çojë për në Itali të renë për ta shfrytëzuar për prostitucion.
Featured image of article: U arrestuan para se të shkonin në Itali, Krimet e Rënda lënë në burg Çarçiun, vazja: Më ka shfrytëzuar për prostitucion

TIRANË– Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur të lë në burg, Elton Çarçiun, i cili ra në pranga tre ditë më parë me akuzën e prositucionit. Ai së bashku me shtetasen A.G. u arrestuan në Rinas, me akuzën se ka tentuar që të çojë për në Itali të renë për ta shfrytëzuar për prostitucion.

Çarçiu gjatë seancës se sotme ka deklaruar se nuk ka lidhje me akuzat dhe nuk ka pasur asnjë qëllim për prositucion. Ndërkohë nga ana tjetër shtetësja A.G., ka pohuar para prokuororëve se është shfrytëzuar për prostitucion nga i arrestuari Çarçiu.

Çarçiu u vu në pranga në fundjavë pas përfundimit të operacionit të koduar “RETURN”. Ishte një intervistë e një 30-vjeçare me Policinë Kufitare që zbuloi gjithçka. Policia dyshoi në argumentat e saj dhe mbi arsyen përse po lëvizte drejt Italisë duke bërë ndalimin e saj

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërsa Çarshiu i cili dyshohet si personi që do e shoqëronte, si fillim ka tentuar të largohet, por është bllokuar. Policia gjithashtu ka shpallur në kërkim edhe A. Ç., R. Xh., dhe K. Q., për të cilët vijon puna për tu vënë në pranga.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment