Aktualitet

FOTO/ Tjetër tërmet shkund vendin, ja sa i fortë ishte dhe epiqendra e tij

 • FOTO/ Tjetër tërmet i madh, njerëzit braktisin shtëpitë dhe dalin në rrugë
 • Tërmeti këtë radhë ishte me magnitudë 4.5 gradë i shkallës righter. Lëkundjet e forta janë ndjerë në Tiranë, Durrës dhe të gjitha zonat përreth, due bërë që njerëzit të dalin në rrugë.
  Featured image of article: FOTO/ Tjetër tërmet shkund vendin, ja sa i fortë ishte dhe epiqendra e tij

  SHQIPËRI– Vendi nuk po gjen qetësi. Një tjetër goditje e fortë me epiqendër në fshatin Hamallaj të Durrësit ka shkundur të gjithë vendin.

  Tërmeti këtë radhë ishte me magnitudë 4.5 gradë i shkallës righter. Lëkundjet e forta janë ndjerë në Tiranë, Durrës dhe të gjitha zonat përreth, due bërë që njerëzit të dalin në rrugë.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Vetëm katër ditë më parë Shqipëria u trondit nga një tërmet tragjik me magnitudë 6.4 gradë të shkallës righter.

  51 persona të vdekur, 913 të plagosur dhe 47 të shpëtuar, ky është bilanci i tërmetit. Kërkimet në Thumanë  dhe Durrës  janë mbyllur. Toka vijon të dridhet ndërsa viktimat po përcillen një e nga një për në banesën e fundit. Toka vazhdon të dridhet, ndonëse lëkundjet kanë qenë gjithmonë në zbritje, krahasuar me tronditjen tragjike.

  (f.m/dosja.al)

  Shto Koment