Aktualitet

Thika, fishekë dhe 82 doza heroine, arrestohet 52-vjeçari nga Gramshi

A. D., 52 vjeç, lindur dhe banues në Gramsh ka qenë i dënuar më parë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”. Operacioni vijon për kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.
Featured image of article: Thika, fishekë dhe 82 doza heroine, arrestohet 52-vjeçari nga Gramshi Foto ilustruse

GRAMSH– Një 52-vjeçar nga Gramshi është vënë në pranga nga policia. Sipas njoftimit zyrtar, 52-vjeçari me inicialet A. D. akuzohet për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike“, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të ftohta” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive”. Ai u vu në pranga në shtëpnë e tij, ku pas një kontrolli u gjetën edhe u sekuestruan 82 doza me lëndë narkotike heroinë, 113.700 lekë, dy thika, dy aparate celular dhe një sasi fishekësh për armë gjahu.

A. D., 52 vjeç, lindur dhe banues në Gramsh ka qenë i dënuar më parë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”. Operacioni vijon për kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Njoftimi i policisë 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Finalizohet operacioni policor i koduar “Gramshi”. Operacioni, i ndjekur me metoda proaktive, për goditjen e veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së drogave të forta. Vihet në pranga personi që dispononte dhe shpërndante lëndën narkotike. Sekuestrohen dhjetëra doza me heroinë, një sasi e konsiderueshme parash e përfituar nga shitja e lëndës narkotike, dy armë të ftohta dhe një sasi fishekësh për armë gjahu. Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, Seksioni për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Gramsh dhe Prokurorinë e Elbasanit, pas një pune të mirëfilltë operative dhe ndjekjes me metoda speciale të hetimit, ka finalizuar operacioni policor “Gramshi”, në kuadër të të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit: A. D., 52 vjeç, lindur dhe banues në Gramsh, i dënuar më parë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”.

Arrestimi i këtij shtetasi u krye në bazë të informacioneve operative të grumbulluara nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme se ky shtetas shiste lëndë narkotike të llojit heroinë në qytetin e Gramshit. Pas hetimit disamujor u arrit të kapet në flagrancë, si dhe të sekuestrohen në cilësinë e provës materiale: 82 doza me lëndë narkotike heroinë, 113.700 lekë, dy thika, dy aparate celular dhe një sasi fishekësh për armë gjahu. Operacioni vijon për kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale. Materialet procedurale do t`i kalojnë Prokurorisë pranë Rrethit Gjyqësor Elbasan, për kryerjen e veprimeve të mëtejshme hetimore, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike“, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të ftohta” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive”.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment