Aktualitet

Tërmeti shkundi vendin, IGJEUM jep detaje: Ishte me epiqendër në Gjirin e Lalzit, ja sa ishte magnituda

Përmes një njoftimi nga Ministria e Mbrojtjes bëhet me dije së lëkundjet ishin me magnitudë 4.3 të shkallës rihter dhe me epiqendër në Gjirin e Lalëzit.
Featured image of article: Tërmeti shkundi vendin, IGJEUM jep detaje: Ishte me epiqendër në Gjirin e Lalzit, ja sa ishte magnituda Foto Ilustruese

TIRANË– Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit ka dhënë detaje mbi tërmetin që shkundi Tiranën dhe Durrësin.

Përmes një njoftimi nga Ministria e Mbrojtjes bëhet me dije së lëkundjet ishin me magnitudë 4.3 të shkallës rihter dhe me epiqendër në Gjirin e Lalëzit.

Sipas infove paraprake nga IGJEUM, lekundjet me magnitude 4.3 te shkalles rihter me epiqender ne Gjirin e Lalzit,”- shkruhet në njoftim.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pasditja e sotme ka rikthyer frikën e 26-nëntorit pas këtij tërmeti. Lëkundjet u ndjenë në Tiranë, Durrës dhe Lezhë, ndërkohë që fatmirësisht nuk janë raportuar dëme materiale apo në njerëz.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment