Politike

Tërheqja e Valdrin Pjetrit, Basha synon largimin e Ramës: Një kriminel më pak në politikë

Në një reagim të shkurtër në mediat sociale basha shkruan se me këtë largim, politika ka një kriminel më pak
Featured image of article: Tërheqja e Valdrin Pjetrit, Basha synon largimin e Ramës: Një kriminel më pak në politikë
Përditësuar:

TIRANË- Kreu i Partisë Demokratike ka zgjedhur që të reagojë i pari pas tërheqjes së Valdrin Pjetrit nga posti i kryetarit të Bashkisë në Shkodër.

Në një reagim të shkurtër në mediat sociale basha shkruan se me këtë largim, politika ka një kriminel më pak. Sipas kreut të PD, tashmë lufta duhet të vijojë deri me largimin e Edi Ramës.

Reagimi i Bashës: Një kriminel më pak në politikë; një uzurpator më pak në pushtetin vendor. Asgjë nuk ndryshon deri sa të largojmë Edi Ramën, kokën e krimit politik”, shkruan Basha.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pas akzuave të shumta dhe publikimit të dokumentave nga Partia Demokratike, Valdrin Pjetri ka vendosur që të tërhiqet nga marrja e Bashkisë së Shkodrës. Pjetri javën e fundit ka qenë nën akzua nga PD, e cila kërkoi pikërisht dorëheqjen e tij. Pas publikimit të akuzave reagoi PS dhe vet Edi Rama, të cilët “i kthyen shpinën”, duke thënë se askush nuk është mbi ligjin. Prokuroria ka nisur verifikimet për Pjetrin, i cili tashmë ka vendosur që të luftojë për të nxjerrë deri në fund të vertetën.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment