LIVE UPDATES
Aktualitet

Atentat? Biznesmeni u shpëton plumbave në Tiranë, dëshmia: S’ishin për mua

18 Janar 2022, 10:41 Nga DOSJA
Atentat? Biznesmeni u shpëton plumbave në Tiranë, dëshmia:

TIRANË– Biznesmeni L.M, 63 vjeç, banues në Tiranë dhe administrator i një shkolle private në Tiranë u ka shpëtuar tre plumbave mesditën e sotme në Tiranë. Mësohet se rreth orës 11:30, L.M po udhëtonte me makinën e tij të llojit “Mercedes Benz”, kur pranë nënkalimit te Liqeni i Thatë është qëlluar nga tre plumba. Dy prej tyre kapën makinën e e biznesmenit, por vetë 63-vjeçari ka shpëtuar pa u plagosur. Personi që ka qëlluar është larguar me këmbë në drejtim të paditur, por rrethanat e ngjarjes janë misterioze.

Ngjarja u raportua si atentat, por dëshmitë e biznesmenit L.M kanë qenë kontradiktore. Fillimisht në media doli dëshmia se 63-vjeçari kishte rrëfyer para grupit hetimor se nuk kishte konflikte me askënd e se nuk e kishte idenë se kush mund të qëndronte pas këtij sulmi (duke lënë të kuptohet se kishte një sulm apo atentat). Gjithashtu, në dëshmi thuhej se biznesmeni e përshkruan personin që kishte qëlluar drejt mjetit të tij si ezmer, të veshur sportiv, me mjekër e rreth 25-vjeç.

Orë më vonë, teksa biznesmeni foli për ‘News24’, ngjarja mori një tjetër kthesë. 63-vjeçari tha se plumbat kanë rënë aksidentalisht në makinën e tij. Ai ka treguar se teksa kalonte pranë nënkalimit te Liqeni i Thatë ka parë se disa djem të rinj po ziheshin. Në sherr e sipër, njëri prej tyre, sipas Mashës ka shkrepur armën dhe aksidentalisht dy prej tre plumbave të dalë nga pistoleta kanë rënë mbi mjetin e tij, tip ‘ML’.

Në njoftimin zyrtar, Policia ka bërë me dije se një person, ende i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të mjetit të 63-vjeçarit. Në njoftimin zyrtar nuk përmendej sherri mes të rinjve e nuk sqarohej nëse plumbat kanë rënë aksidentalisht mbi mjet. Gjithashtu bëhet me dije janë ngritur pika kontrolli në të gjitha pikat hyrëse-dalëse të Tiranës me qëllim kapjen e autorit, por deri më tani nuk ka asnjë person të arrestuar.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE: 

Ndërron situata, Masha: Po ziheshin disa çuna, plumbat kapën makinën time

PAMJET- Kjo është makina me të cilën udhëtonte biznesmeni, u qëllua 3 herë me armë

I shpëtoi atentatit, Masha: Më qëlloi 3 herë me armë, ishte ezmer e me mjekër

FOTO/ I shpëtoi ATENTATIT, ky është administratori i shkollës private në Tiranë

Zbardhet identiteti i shënjestrës së atentatit në Tiranë, autori u largua në këmbë

DETAJE/ Shënjestra ishte 63-vjeçari, si u shpëtoi plumbave në Tiranë

(F.m/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet

Sondazh

Poll

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve