Sociale

Stresi i provimeve, humbet ndjenjat maturantja në Tiranë (VD)

Gjimnazistja nga emocionet e provimit ka humbur ndjenjat dhe ka rënë në tokë. Ajo ka pësuar dëmtime të lehta në kokë.
Featured image of article: Stresi i provimeve, humbet ndjenjat maturantja në Tiranë (VD) Maturantja në Tiranë

TIRANË- Një incident ka ndodhur sot në gjimnazi “Ismail Qemali” në Tiranë, ku një maturante ka humbur ndjenjat gjatë procesit të provimit.

Gjimnazistja nga emocionet e provimit ka humbur ndjenjat dhe ka rënë në tokë. Ajo ka pësuar dëmtime të lehta në kokë.

Për pak minuta ka marrë ndihmën mjekësore jashtë ambienteve ku zhvillohej provimi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kujtojmë se sot 36134 maturanë  kanë zhvilluar provimin e maturës për lëndën e letërisë. Provimi ësthë mbajtur në të 205 shkolla në të gjithë Shqipërinë. Kjo është matura e parë që bëhet me kurrikulën e re. Për hërë të parë ato do të kontrollohen elektronikisht.

(A.B. Dosja.al)

Një Koment në “Stresi i provimeve, humbet ndjenjat maturantja në Tiranë (VD)

  1. ua cfare tmerri edhe kete e beri rama.

Shto Koment