Aktualitet

SPAK nis hetimin e tri të burgosurve, të përfshirë në gjobëvënie… edhe pse në qeli kanë bërë trafik droge dhe drejtuar grupe kriminale (KUSH JANË KOKAT?)

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se SPAK ka kërkuar nga Ministria e Drejtësisë, aplikimin e regjimit 41 bis për këta tri emra, të cilët ende nuk dihet se kush janë.
Featured image of article: SPAK nis hetimin e tri të burgosurve, të përfshirë në gjobëvënie… edhe pse në qeli kanë bërë trafik droge dhe drejtuar grupe kriminale (KUSH JANË KOKAT?) Burgu ne Greqi
Përditësuar:

TIRANË- Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, (SPAK), ka nisur hetimet për tri të burgosur të lidhur me krimin jashtë qelive.

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se SPAK ka kërkuar nga Ministria e Drejtësisë, aplikimin e regjimit 41 bis për këta tri emra, të cilët ende nuk dihet se kush janë.

Të burgosurit janë të përfshirë në trafik droge dhe gjobëvënie. Qenia në qeli nuk i ka penguar të vazhdojnë aktivitetin kriminal edhe jashtë burgut.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Aktualisht në regjimin 41 bis, i cili hyri në fuqi në vitin 2019, janë futur 7 të dënuar. 

(F.g/dosja.al)

Shto Koment