Aktualitet

Fluks pacientësh/ Shterojnë kapacitetet e tri spitaleve, brenda javës së ardhshme pritet të hapet spitali COVID4!

Fluksi në të trija spitalet COVID është i lartë, ndërsa edhe spitali COVID3 tashmë është drejt plotësimit të plotë. Sot është hapur pavioni i tretë i spitalit COVID3, me një kapacitet prej 50 shtretërish.
Featured image of article: Fluks pacientësh/ Shterojnë kapacitetet e tri spitaleve, brenda javës së ardhshme pritet të hapet spitali COVID4! Foto ilustruese

TIRANË- Mbushja e kapaciteteve pritet të sjellë hapjen e spitalit COVID4. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se brenda javës së ardhshme është marrë vendimi për të hapur godinën e COVID4, e cila ka në dispozicion 100 shtretër. Fluksi në të trija spitalet COVID është i lartë, ndërsa edhe spitali COVID3 tashmë është drejt plotësimit të plotë. Sot është hapur pavioni i tretë i spitalit COVID3, me një kapacitet prej 50 shtretërish.

Dosja.al solli mëngjesin e sotëm denoncimin e rëndë të mjekut të spitalit “Shefqet Ndroqi”, Dritan Koçiaj, i cili deklaronte se e kishte kaluar natën duke iu dhënë pacientëve me COVID19, oksigjen nëpër ambulanca, pasi nuk kishte vende të lira në spital. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nga ana tjetër prej disa javësh opozita bën thirrje për hapjen e spitaleve rajonale që të shërbejnë si spitale COVID, por qeveria deklaron se situata është nën kontroll dhe se fluksi është i përballueshëm, duke argumentuar se ambulanca është njësoj me spitalin. 

(F.g./dosja.al)

Shto Koment