Politike

Shpërthen keq Andi Bushati: PD-ja t’i bëjë gojore Ramës, më plasi mua ç’do bëjë, ai njeri po na përdhunon të gjithëve

Ndryshe, sipas Bushatit, PD-së i ka ngelur vetëm që të përulet e t'i bëjë seks oral kryeministrit Edi Rama.
Featured image of article: Shpërthen keq Andi Bushati: PD-ja t’i bëjë gojore Ramës, më plasi mua ç’do bëjë, ai njeri po na përdhunon të gjithëve Foto nga studioja

TIRANË– Analisti Anidi Bushati nuk është përmbajtur dhe ka lëshuar fjalorin mbrëmjen e sotme. I ftuar në “Open”, Bushati tha se Partia Demokratike nuk duhet të shkojë fare në Parlament deri sa të nxjerrë të gjitha faktet dhe të zbardhet manipulimi i zgjedhjeve.

Ndryshe, sipas Bushatit, PD-së i ka ngelur vetëm që të përulet e t’i bëjë seks oral kryeministrit Edi Rama.

Pjesë nga biseda:

Dritan Hila: A vritet njeriu për kartat?

Andi Bushati: Kjo është pyetje me vend. Unë e kam thënë që atë njeri e vrau Taulant Balla me Edi Ramën sepse ai njeri duhet të ishte në burg që atë ditë në 14 mars me gjërat që bëri dhe do i shpëtonin jetën.

Dritan Hila: Unë kam info që ishte opozita që e kërkoi sherrin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Andi Bushati: PD duhet që të mos shkojë në parlament derisa të nxjerrë të gjitha faktet dhe të zbardhet e gjithë skema e pushtetit për manipulimin e këtyre zgjedhjeve. Duhet të ndërpresi komunikimin me çdo ambasador të paguar që janë të paguar nga Edi Rama dhe sa herë bën një status Sali Berisha i çon Rama këta ambasadorë t’i bëjnë presion Lulzim Bashës.

Eni Vasili: Prova?

Andi Bushati: Çfarë provash do më? Unë t’i dhashë. Kur kapet drejtori i policisë së shtetit duke gënjyer për provat në mbrojtje të kamikazëve të PS, s’ka nevojë për provë tjetër. Gjithë policia është vënë në dispozicion të Taulant Ballës. Nëse Gjinushi nuk merr dot asnjë votë dhe e blen Tom Doshi merr 3 mandate, nëse babai i merr votat si çam dhe djali i tij i merr si tirons në Tiranë, këtu është hedhur lekë. Duhet të mos shkojnë në parlament.

Eni Vasili: E ka provuar njëherë PD të braktisë parlamentin.

Andi Bushati: Po përse duhet të shkoj? T’i bëjë gojore Edi Ramës në parlament? Më plasi mua se çfarë do të bëjë PD-ja. Ne kemi këtu një njeri që po na përdhunon të gjithëve. 

(f.m/dosja.al)

Shto Koment