Sport

Shënon shqipëria, zhbllokohet sfida në “Elbasan Arena”

Kastriot Dermaku ka kërkcyer më lart nga të gjithë duke kapur të papërgatitur portierin kundërshtar.
Featured image of article: Shënon shqipëria, zhbllokohet sfida në “Elbasan Arena” Momenti i golit

ELBASAN- Kombëtarja shqiptare është duke fituar në sfidën e saj kundër Islandës. Ka qenë minuta e 32 kur Dermaku ka shënuar një gol me kokë duke zhbllokuar sfidën.

Një aksion model, që erdhi pas disa tentativave të tjera dhe Shqipëria po udhëheq në fushë.

Kastriot Dermaku ka kërcyer më lart nga të gjithë duke kapur të papërgatitur portierin kundërshtar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në stadium ka nisur festa dhe ai që ka gëzuar më shumë ishte trajneri Edi Reja, i cili duket se e ka shijuar më shumë nga të gjithë golin. Ndeshja është e vlefshme për eleminatoret e Euro 2020.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment