Aktualitet

Rikthehet paniku në Durrës, ndjehen lëkundjet tërmeti

Sipas faqeve që raportojnë lëkundjet e tërmetit, mësohet se veriu i Durrësit është goditur nga një lëkundje me magnitudë 3.0 të shkallës Rihter.
Featured image of article: Rikthehet paniku në Durrës, ndjehen lëkundjet tërmeti Foto ilustruese

DURRËS– Qyteti i Durrësit, që ishte një nga më të prekurit gjatë tragjedisë së 26 nëntorit, është lëkundur sërish.

Sipas faqeve që raportojnë lëkundjet e tërmetit, mësohet se veriu i Durrësit është goditur nga një lëkundje me magnitudë 3.0 të shkallës Rihter.

Nga të dhënat e para, mësohet se tërmeti ka qenë me epiqendër në veri të Durrësit, dhe pasur një thellësi prej 10 km.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Lëkundjet janë ndjerë edhe në zonat përreth, në Shqipërinë e mesme, pavarësisht se nuk është raportuar për dëme materiale, apo në njerëz.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment