Aktualitet

Vrasja e Bujar Çelës/ RENEA ‘blindon’ Elbasanin, shoqërohen gjashtë anëtarë të dy familjeve, efektivët vihen në ndjekje të mjetit ‘rebel’

VIDEO
Konkretisht, efektivët kanë kryer kontrolle dhe kanë bastisur disa shtëpi, në fshatin Broshkë, Përparim dhe Mëngël. Identetet e të shoqëruarve nuk bëhen me dije, por dyshohet se ata kanë lidhje apo dijeni për ekzekutimin dhe autorët e vrasjes së Çelës.
Featured image of article: Vrasja e Bujar Çelës/ RENEA ‘blindon’ Elbasanin, shoqërohen gjashtë anëtarë të dy familjeve, efektivët vihen në ndjekje të mjetit ‘rebel’ Bujar Çela, Talo Çela dhe vendi i ngjarjes
Përditësuar:

ELBASAN– Gjashtë persona nga dy familje, banues në qytetin e Elbasanit janë shoqëruar për në komisariatin e qytetit, disa orë pas vrasjes së vëllait të Talo Çelës, Bujari. Mësohet se gjashtë personat janë shoqëruar gjatë mbrëmjes së sotme, kohë kur Elbasani u sundua nga forcat RENEA.

Konkretisht, efektivët kanë kryer kontrolle dhe kanë bastisur disa shtëpi, në fshatin Broshkë, Përparim dhe Mëngël. Identetet e të shoqëruarve nuk bëhen me dije, por dyshohet se ata kanë lidhje apo dijeni për ekzekutimin dhe autorët e vrasjes së Çelës.

Gjithashtu pika kontrolli janë ngritur edhe në hyrje e dalje të qytetit ku mjete të shumta po i nënshtrohen kontrollit të efektivëve. Për momentin RENEA është vënë në ndjekje të një mjeti që nuk i është bindur urdhërit të ndalimit nga policia.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Bujar Çela u ekzekutua mëngjesin e sotëm para një lokali tek rrethrrotullimi i Bradasheshit.   3 autorët të veshur si policë vranë me armë zjarri 50-vjeçarin dhe pas krimit të rëndë ata dogjën mjetin që përdorën gjatë atentatit. Viktima ishte vëllai i Talo Çelës, të shumëkërkuarit për grabitjen e Rinasit dhe vrasjen e dy vëllezërve Haxhia në Durrës.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment