Rajoni

Ramush Haradinaj bie pre e përgjimeve pas Zaev-it

Ramush Haradinaj bie pre e përgjimeve pas Zaev-it. "France 24"shkruan se edhe Haradinaj ka rënë në muajin prill pre e komedianëve rusë. Theksohet se komedianët folën edhe me kryeministrin e Kosovës pasi morën numrin e tij nga Zaevi. Ende nuk kanë dalë videot nga këto përgjime.
Featured image of article: Ramush Haradinaj bie pre e përgjimeve pas Zaev-it Ramush Haradinaj, kryeministri i Kosovës
Përditësuar:

KosovëPas Zoran Zaev i cili ra pre e përgjimeve, në të njëjtën grackë ka rënë edhe kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj. “France 24” shkruan se dy homologët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ishin të fundit që ranë pre e dy komedianëve rusë Aleksei Stoljarov dhe Vladimir Kuznetsov që duke u shtirur si ish-presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko.

“Në prill ata mashtruan Kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj.”, shkruan “France 24”. Mësohet se numrin e Haradinajt ia ka dhënë Zaev komedianëve, të cilat nuk kanë nguruar të bisedojnë me kryeministrin e Kosovës në muajin prill.

Pas kësaj telefonate të rreme Haradinaj, përmes një shkrimi në Twitter ka mbështetur Poroshenkon për president.

“E uroj popullin ukrainas për zgjedhje të lira dhe demokratike. Mikun tim Poroshenko dhe kryeministrin e ardhshëm Vovan Lexusov i dëshirojë të gjitha të mirat dhe fitore për ta udhëhequr Ukrainën drejt integrimeve euroatlantike. Kosova dhe Ukraina qëndrojnë së bashku si popuj të lirisë dhe prosperitetit”,  shkruajti Haradinaj.

Burimi: France 24

J.V/Dosja.al

Një Koment në “Ramush Haradinaj bie pre e përgjimeve pas Zaev-it

  1. haradinaj loqe ka lindur dhe sigurisht qe i tille do te vdese

Shto Koment