Politike

Rama u jep porositë socialistëve për zgjedhjet e 2021-shit, mbyllet mbledhja 90 minutëshe në Elbasan

Sipas informacioneve mësohet se mbledhja ka zgjatur 90 minuta dhe i vetmi që ka folur ka qenë kryeministri Edi Rama, i cili ka dhënë porositë për sezonin e ri politik. 
Featured image of article: Rama u jep porositë socialistëve për zgjedhjet e 2021-shit, mbyllet mbledhja 90 minutëshe në Elbasan Socialistët në kafe

ELBASAN- Partia Socialiste ka mbyllur mbledhjen e sotme që ka zhvilluar në Elbasan. 

Sipas informacioneve mësohet se mbledhja ka zgjatur 90 minuta dhe i vetmi që ka folur ka qenë kryeministri Edi Rama, i cili ka dhënë porositë për sezonin e ri politik. 

Mësohet se në këtë takim është vendosur që Ilir Beqaj të jetë drejtues politik në Shkodër, duke u larguar nga Kukësi. Tashmë qarkun verior do ta drejtojë Safet Gjici, i cili është kreu i Bashkisë Kukës. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Po ashtu bëhet me dije se lëvizje ka pasur dhe në strukturat e PS në qytete të tjera, të cilat shihen si “frymë e re” për marrjen e mandatit të tretë. 

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment