LIVE UPDATES
Politike

Protestë, dhunë e festë në Shkodër. Opozita përleshet me Policinë, Rama: Ky qytet sfida ime personale (VD)

20 Qershor 2019, 12:05 Nga DOSJA
Protestë, dhunë e festë në Shkodër. Opozita

SHKODËR- Shkodra ishte qyteti i radhës që u bë shesh betejë për opozitën dhe qeverinë. Për gati tre orë mbështetësit e opozitës u përleshën me Policinë, ku nuk munguan as të plagosurit si nga ana e qytetarëve dhe nga uniformat blu. Por ndërkohë që mbështetësit e opozitës, që drejtoheshin nga kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, po përplaseshin me Policinë, Edi Rama ka hyrë në Shkodër.

Qyteti ishte i ndarë në dy pjesë, në të parën bëhej luftë, ndërsa në të dytën po festohej ardhja e Ramës. Shkodra ndërkohë qëndronte në shtetrrethim ku gati 1000 forca policie, të reparteve të FNSH dhe RENEA ishin në terren. Ata kishin rrethuar të gjithë zonën ku do të mbante mitingun Rama, për t’u dukur situata e qetë. Por vetëm pak metra më tej qyteti ziente dhe policia në shumë raste nuk kurseu as gazin lotsjellës.

Në terren kishte zbritur dhe Ardi Veliu, por një tjetër person i rëndësishëm që e shoqëronte Kryeministrin ishte dhe Tom Doshi që sipas burimeve ai kishte siguruar që mitingu do të shkonte i qetë. Rama mbërriti me vonesë në podium dhe prej andej tha se Shkodra është sfida e tij personale.

Por nga ana tjetër e qytetit Voltana Ademi bëri thirrje për largimin e tij, duke thënë se Partia Socialsite ka përdhunuar qytetarët e Shkodrës. Ashtu siç nisi dhe përfundoi, me tensione. Mbështetësit e PD pas largimit të Ramës për më shumë se gjysmë orë kanë protestues sërish, por janë larguar nga Policia dhe më pas janë shpërndarë. Shkodra u rikthye në gjendjen e saj normale, por këtë herë e mbytur nga gazi lotsjellës dhe me rrugicat e saj të shkatërrua nga përplasjet në tubime.

(A.B. Dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

politike politike edi rama mitingu i ramës në vlorë rama sfidon voltana ademin shtyrja e zgjedhjeve tensione ne shkoder voltana ademi edi rama mitingu i ramës në vlorë rama sfidon voltana ademin shtyrja e zgjedhjeve tensione ne shkoder voltana ademi

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 30 Mars

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë