Politike

Rama i përgjigjet Bashës: Reagimi yt pas ftesës sime ishte i nxituar, kërcënimet për konflikt e për fatura kostosh personale, tregojnë humbje të busullës!

Rama shkruan se kërcënimet për konflikt e për fatura personale, tregojnë humbje të busullës. 
Featured image of article: Rama i përgjigjet Bashës: Reagimi yt pas ftesës sime ishte i nxituar, kërcënimet për konflikt e për fatura kostosh personale, tregojnë humbje të busullës! Edi Rama

TIRANË- Kryeministri Edi Rama e quan të nxituar reagimin e Lulzim Bashës për ftesën e tij për dialog. Në një postim në mediat sociale, ku i drejtohet drejtëpërdrejtë Bashës, Rama shkruan se kërcënimet për konflikt e për fatura personale, tregojnë humbje të busullës. 

Më tej kreu i qeverisë shton se nuk ka kohë për të humbur me dokrra, por duhet vijuar puna e nisur më herët për Reformën Zgjedhor. 

“Lulzim Basha reagimi yt ndaj ftesës sime për të vijuar punën bashkarisht dhe reflektuar në Ligjin Zgjedhor risitë kushtetuese është shumë i nxituar! Kërcënimet për konflikt e për fatura kostosh personale, tregojnë humbje të busullës! Në emër të shqiptarëve vendos Parlamentit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Prandaj mos humb kohë me dokrra të vjetra, duke përsëritur po atë avaz që ju ka çuar nga humbja në humbje, po le të vazhdojmë punën e nisur. 5 qershorin aty e ke, top në Ligjin Zgjedhor, ku tani duhet të integrojmë edhe 30 korrikun! Ta bëjmë së bashku e mos harro, s’presim dot gjatë!“, shkruan Rama. 

Më herët kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një reagim në mediat sociale kërkcënoi Ramën se ai do të mbante përgjegjësi personale për konfliktin e lindur pas ndryshimeve të njëanshme. Sipas kreut të opozitës së bashkuar Rama do përfundojë në burg pas zgjedhjeve të reja. 

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment