Politike

Vdekjet e COVID/ Rama del për pak minuta, Basha i paraprin deklaratës: Iu deshën dy ditë për t’u përgjigjur…

Basha thotë se tashmë kryeministrin nuk e beson më askush. 
Featured image of article: Vdekjet e COVID/ Rama del për pak minuta, Basha i paraprin deklaratës: Iu deshën dy ditë për t’u përgjigjur… Lulzim Basha dhe Edi Rama
Përditësuar:

TIRANË- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka paraprirë video-mesazhit që pritet të shpërndajë më 18:00 kryeministri Edi Rama. Në një postim në Twitter, Basha shkruan se Ramës ju deshën dy ditë për t’u përgjigjur akuzës së ngritur prej kryedemokratit, se “qeveria ka fshehur numrin e të vdekurve nga COVID”. Basha thotë se tashmë kryeministrin nuk e beson më askush.

POSTIMI I PLOTË I BASHËS: 


Prej ditësh PD, akuzon qeverinë dhe kryeministrin Edi Rama se po bëjnë politikë me pandeminë e COVID-19. Akuzë e fortë u bë edhe nga kryedemokrati Lulzim Basha i cili tha dy netë më parë se janë fshehur numrat e të vdekurve nga COVID-19. Por kjo u mohua nga mjekët. Për këtë, kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot një mesazh për qytetarët në orën 18:00.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment