Aktualitet

Protestuesit nisen tek Drejtoria e Policisë: Do e shkatërrojmë

Nuk dihet se si mund të përfundojë situata të Drejtoria e Policisë.
Featured image of article: Protestuesit nisen tek Drejtoria e Policisë: Do e shkatërrojmë Foto Ilustruese

TIRANË– Protestuesit janë nisur për tek Drejtoria e Policisë së Tiranës. Me thirrjet “ejani, do ikim ta shkatërrojmë”, ata kanë marrë rrguën dhe nga sheshi “Skënderbej” janë nisur në Drejtorinë e Policisë.

Nuk dihet se si mund të përfundojë situata të Drejtoria e Policisë. Protesta vijon që prej orës 16:00. Qindra qytetarë të mbledhur në shesh kërkojnë drejtësi për Klodian Rashën që e vrau efektivi i policisë. Ata kërkojnë dorëheqjen e ministrit Sandër Lleshaj.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Protesta është zhvilluar me përplasje të forta. Deri më tani numërohen 11 të plagosur, një qytetar, një gazetar dhe nëntë efektivë.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment