Politike

Protesta në Durrës, procedohen penalisht regjisori Robert Budina dhe kreu i PD-së

Dosja.al mëson se është proceduar regjisori Robert Budina dhe kreu i degës së Partisë Demokratike në Durrës, Ferdinand Xhaferri. Ata akuzohen për "Tubime të paligjshme" dhe për "grumbullim njerëzish në kohën e pandemisë".
Featured image of article: Protesta në Durrës, procedohen penalisht regjisori Robert Budina dhe kreu i PD-së Edmond Budina

DURRËS– Policia e Durrësit ka proceduar dhe po heton në gjendje të lirë organizatorët e protestës që u organizua pasditen e sotme në Durrës, pak ditë pas shembjes së Teatrit Kombëtar.

Dosja.al mëson se është proceduar regjisori Robert Budina dhe kreu i degës së Partisë Demokratike në Durrës, Ferdinand Xhaferri. Ata akuzohen për “Tubime të paligjshme” dhe për “grumbullim njerëzish në kohën e pandemisë”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pasditen e sotme përfaqësues të Aleancës për Mbrotjen e Teatrit, u mblodhën në Durrës, për të kërkuar firma për peticionin, i cili kërkon rindërtimin e Teatrit Kombëtar në të njëjtin vend.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment