Aktualitet

Punonjësja u prek nga COVID-19, mbyllet zyra e Gjendjes Civile në Vlorë

Një punonjëse e zyrës së Gjendjes Civile në Vlorë është prekur nga COVID-19. Nuk dihet ende nëse u janë mnarrë tamponët edhe punonjësve të tjerë.
Featured image of article: Punonjësja u prek nga COVID-19, mbyllet zyra e Gjendjes Civile në Vlorë Test për COVID-19

VLORË – Ditën e sotme në qytetin e Vlorës u konfirmuan 6 raste të reja me COVID-19. Dosja.al ka mësuar se njëra nga të prekurat është punonjëse në zyrën e Gjendjes Civile në Vlorë.

Për pasojë zyra e Gjendjes Civile në qytetin e Vlorës është mbyllur. Nuk dihet nëse u janë marrë tamponët punonjësve të tjerë të këtij institucioni.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar edhe katër viktima të tjera, mes tyre një 21-vjeçare që ishte intubuar prej katër ditësh. 85 raste të reja kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Aktualisht janë të shtruar 88 pacientë në spital, 12 pacientë janë në terapi intensive dhe 4 prej tyre janë të intubuar në gjendje të rëndë.

(g.sh./dosja.al)

Shto Koment