Aktualitet

Policia e Shtetit sqaron sulmin ndaj qendrës shëndetësore në Elbasan: Një i dehur theu xhamat…

PSH sqaron se do të ketë një deklaratë për mediat më vonë. 
Featured image of article: Policia e Shtetit sqaron sulmin ndaj qendrës shëndetësore në Elbasan: Një i dehur theu xhamat… Qendra shendetesore ne Elbasan
Përditësuar:

ELBASAN– Disa orë pas sulmit në një qendër shëndetësore në lagjen “Skëndërbej”, ku  një person ka qëlluar me gurë duke i thyer disa nga xhamat e dritareve të saj, policia e Shtetit sqaron se agresori ishte një person i dehur. Në një reagim për Fax News, PSH sqaron se do të ketë një deklaratë për mediat më vonë.

Reagimi i policisë: Nje person ne gjendje te dehur ka gjuajtur  me gure ku jane thyer xhamat e nje shkolle dhe eshte shoqeruar ne komisariat, ne momentin qe do perfundojne veprimet proceduriale patjeter qe do kete nje njoftim per shtyp.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mesditën e sotme, një qendër shëndetësore në Elbasan u denoncua nga kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla se kishte rënë pre e akteve vandale. Balla akuzoi kryedemokratin Lulzim Basha dhe kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi, se me thirrjet e tyre kanë motivuar sulmin mbi qendrën shëndetësore.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment