LIVE UPDATES
Politike

Plas skandali, a u mbushën kutitë? Kandidatja e PS merr 7666 vota, votuan vetëm 5900 (SHIFRAT)

1 Korrik 2019, 08:46 Nga DOSJA
Plas skandali, a u mbushën kutitë? Kandidatja e PS merr 7666 vota,

SHQIPËRI- Hije të forta skandali në të dhënat për numërimin e votave të 30 qershorit. Parregullsi me Divjakën, Urën Vajgurore, Maliqin dhe të gjitha qytetet e tjera në të cilat procesi i numërimit. Dosja.al sjell krahasimet e votave mes votimit dhe numërimit në të gjitha qytetet ku tashmë janë shpallur rezultatët përfundimtare.

Siç shihet dhe nga krahasimet që po sjell Dosja.al, ka ndryshime mes votave që janë numëruar dhe ato që janë votuar. Krahasimet janë bërë mes dy shifrave zyrtare të KQZ-së, ato që janë dërguar mbrëmë në darkë dhe ato që rezultojnë sot në faqen zyrtare të këtij institucioni.

Për këto mos koordinime të shifrave ka ardhur dhe një reagim nga KQZ, e cila shprehet se kjo mos përputhje ka ardhur sepse KZAZ-të nuk kanë bërë raprotime të sakta dje. Shifrat tregojnë se nuk ka asnjë përputhje mes votave që janë hedhur në kutinë e votimit me ato që janë numëruar, në shumë raste janë më shumë, por në disa bashki ka më pas vota të numëruara se ato që janë hedhur në kuti nga qytetarët.

MALËSIA E MADHE/ Votimi: 7600- Numërimi: 8265

VAU I DEJËS/ Votimi:  5166- Numërimi: 6,223

PUKË/ Votimi:  3939- Numërimi: 3,730

FUSHË ARRËZ/ Votimi: 2602 – Numërimi: 2,462

TROPOJË/ Votimi:  3997- Numërimi: 3,538

HAS/ Votimi: 4343 – Numërimi 4,276

BULQIZË/ Votimi: 7500- Numërimi: 8072

VORË/ Votimi: 6120- Numërimi: 6,208

KAVAJË/ Votimi: 7784- Numërimi: 7548

BELSH/ Votimi: 6510- Numërimi: 6546

GRAMSH/ Votimi: 8947- Numërimi: 9076

LIBRAZHD/ Votimi: 12388- Numërimi: 11383

PRRENJAS/ Votimi: 8100- Numërimi:  7604

DIVJAKA/ Votimi: 13000- Numërimi: 13513

PATOS/ Votimi: 8804- Numërimi: 8465

ROSKOVEC/ Votimi: 7800- Numërimi: 7,740

MALLAKASTËR/ Votimi: 6200- Numërimi: 6163     

URA VAJGURORE/ Votimi: 5900- Numërimi: 7,666

POLIÇAN/  Votimi: 4750- Numërimi: 4,681

SKRAPAR/ Votimi: 4522= Numërimi: 4505

PUSTEC/ Votimi: 2417- Numërimi: 2364

KOLONJË/ Votimi: 5005- Numërimi: 4583

MEMALIAJ/ Votimi: 4150- Numërimi: 4206

LIBOHOVË/ Votimi: 1369- Numërimi: 1,275

SELENICË/ Votimi: 6200- Numërimi: 6292

HIMARË/ Votimi: 4165- Numërimi: 4,209

DELVINË Votimi: 3047- Numërimi: 2,608

KONISPOL/ Votimi: 3486- Numërimi: 3,328

(A.B. F.G. Dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

politike politike mbushja e kutive parregullsite ne zgjedhje rezultatet e zgjedhjeve lokale shqiperia voton 2019 mbushja e kutive parregullsite ne zgjedhje rezultatet e zgjedhjeve lokale shqiperia voton 2019

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni