Politike

Plas sherri mes vajzave në protestë…zihen kush të rrijë më pranë Lulzim Bashës (VIDEO-PERLA)

Dosja.al, ka siguruar një pamje nga momenti kur Basha po marshonte drejt kryeministrisë për t’ju bashkuar protestës së PD.

TIRANE- Mania për të qendruar sa më pranë kryetarit është karakteristikë e militantëve të partive politike. Kështu ka ndodhur edhe sot në protestën e PD dhe opozitës së bashkuar.

Dosja.al, ka siguruar një pamje nga momenti kur Basha po marshonte drejt kryeministrisë për t’ju bashkuar protestës së PD.

Pranë tij, qëndronin disa vajza të FRPD, të cilat siç shihet edhe në pamje janë grindur me njëra-tjetrën për të qëndruar sa më pranë Bashës. Për më shumë ndiqni pamjet.

Ditën e sotme opozita e bashkuar ka zhvilluar për 2 orë protestën e 10-ë kombëtare të opozitës. Në fjalën e tij, kryedemokrati Lulzim Basha tha se nuk do të kishte asnjë marrëveshje me qeverinë mbi pazare por vetëm mbi parime.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment