Politike

PLAS në Kuvend, Halit Valteri përplaset me Ralf Gjonin, deputeti ngrihet ta qëllojë, ndërhyjnë kolegët dhe e nxjerrin jashtë

VIDEO
Dëshmitarë të debatit, i thanë Dosja.al, se Valteri ka fyer me sharje të rënda Ralf Gjonin, e më pas të dy janë kacafytur ulur në vend
Featured image of article: PLAS në Kuvend, Halit Valteri përplaset me Ralf Gjonin, deputeti ngrihet ta qëllojë, ndërhyjnë kolegët dhe e nxjerrin jashtë Momenti i sherrit

TIRANË– Plas sherri brenda sallës së seancës plenare. Debate të forta janë dëgjuar nga deputetët mes dy opozitarëve të rinj, Ralf Gjoni dhe Halit Valteri. Dëshmitarë të debatit, i thanë Dosja.al, se Valteri ka fyer me sharje të rënda Ralf Gjonin, e më pas të dy janë kacafytur ulur në vend. Kaq ka mjaftuar për të ndezur debatin, teksa ka ndërhyrë menjëherë Myslym Murrizi, i cili ka nxjerrë jashtë sallës Halit Valterin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Lajmi kryesor: Nis me 1 orë vonesë seanca plenare/ Relaton kreu i KLP-së, Genti Ibrahimi, në rend të ditës edhe koncesioni i Porto Romanos dhe dekretet e Metës

(F.g/dosja.al)

Shto Koment