Aktualitet

EMRI/ Plagosi me thikë babë e bir dhe i bëri për spital, arrestohet autori që u largua me biçikletë

Tashmë, Hasa ndodhet pas hekurave dhe do të merret në pyetje në lidhje me ngjarjen. Shefqet dhe Alban Stafuka ndodhen në spitalin e Traumës, ndërsa mësohet se 58-vjeçari është në gjendje më të rëndë.
Featured image of article: EMRI/ Plagosi me thikë babë e bir dhe i bëri për spital, arrestohet autori që u largua me biçikletë

FUSHË KRUJË- Ermir Hasa, 35 vjeç ka rënë në pranga pasi akuzohet se është autori i plagosjes së dyfishtë në Fushë Krujë. Mësohet se është pikërisht Hasa, ai që i preu rrugën babë e bir, të cilët po ktheheshin nga një vizitë që patën tek të afërmit dhe i plagosi me thikë.

Tashmë, Hasa ndodhet pas hekurave dhe do të merret në pyetje në lidhje me ngjarjen. Shefqet dhe Alban Stafuka ndodhen në spitalin e Traumës, ndërsa mësohet se 58-vjeçari është në gjendje më të rëndë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E gjithë ngjarja e ndodhur sot rreth orës 21:00 mësohet të ketë ardhur pas një debate mes 35-vjeçarit dhe dy të plagosurve për shitjen e një automjeti. Të tre kanë debatuar fillimisht, ndërsa më pas Ermir Hasa ka nxjerrë thikë duke i lënë të plagosur. Pas ngjarjes, ai është larguar me biçikletë, por dy orë më pas ran ë prangat e bluve të Fushë Krujës.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment