Aktualitet

Plagosi me automatik Hilë Gjinin dhe i terrorizoi gruan e fëmijët arrestohet pas dy orë ndjekjeje autori i ngjarjes

Sipas njoftimit zyrtar të policisë, Gjini pas një debate për motive pronësi, i ka prerë rrugën fqinjit të tij 43 vjeç, dhe e ka qëlluar dy herë me pushkë, duke e lënë të plagosur.
Featured image of article: Plagosi me automatik Hilë Gjinin dhe i terrorizoi gruan e fëmijët arrestohet pas dy orë ndjekjeje autori i ngjarjes Foto nga vendngjarja

LEZHË– Arrestohet Gjergj (Gjin) Gjini. 69-vjeçari është vënë në pranga nga Policia e Lezhës dhe akuzohet se ka plagosur Hilë Gjinin, mëngjesin e sotëm. Sipas njoftimit zyrtar të policisë, Gjini pas një debate për motive pronësi, i ka prerë rrugën fqinjit të tij 43 vjeç, dhe e ka qëlluar dy herë me pushkë, duke e lënë të plagosur.

Hilë Gjini ishte duke dërguar fëmijët në shkollë me makinë, bashkë me të shoqen, të cilët panë të gjithë skenën e tmerrit. Tashmë, i plagosuri ndodhet në spitalin e Lezhës, jashtë rrezikut për jetën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Njoftimi i policisë Lezhë: Policia e Lezhës zbardhi dhe dokumentoi në kohë rekord ngjarjen e ndodhur mëngjesin e sotëm, ku mbeti i plagosur me armë zjarri shtetasi H. Gj. Kapet pas dy orë ndjekjeje nga shërbimet e Policisë së Lezhës, autori i dyshuar i plagosjes me armë zjarri të 43-vjeçarit. Shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan edhe armën e zjarrit tip “Pushkë”, me të cilën autori kreu plagosjen. Policia e Lezhës, menjëherë pas njoftimit të marrë për ngjarjen e ndodhur në fshatin Balldre, Lezhë, organizoi punën dhe falë reagimit në kohë dhe veprimeve të shpejta e profesionale bëri të mundur që pas dy orë ndjekjeje dhe kërkimesh, falë edhe mbështetjes së qytetarëve, të kapë në rrethinat e fshatit Balldre dhe të vërë në pranga shtetasin Gj. Gj., 69 vjeç, banues në Balldre. Ky shtetas dyshohet se për motive pronësie ka plagosur në këmbë, me armë zjarri, shtetasin H. Gj., i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. Strukturat hetimore të DVP Lezhë, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, po vijojnë punën për dokumentimin e plotë te kësaj ngjarjeje.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment