Aktualitet

Përgjaket Gjirokastra! 57-vjeçari qëllon me thikë fqinjin pas sherrit për pronat, i plagosuri vdes në spital

Plagoset një person në Gjirokastër, vdes në spital. Ngjarja ndodhi pas sherrit për pronat në Gjirokastër. Arrestohet autori.
Featured image of article: Përgjaket Gjirokastra! 57-vjeçari qëllon me thikë fqinjin pas sherrit për pronat, i plagosuri vdes në spital Foto ilustruse

GJIROKASTËR– Ilirjan Ruca, 60 vjeç, banues në Gjirokastër, ka mbetur i vdekur pasi është qëlluar me thikë nga fqinji i tij. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Qafën e Pazarit, në qytetin e Gjirokastrës.

Mësohet se Ruca ka debatuar fillimisht me autorin e ngjarjes, 57-vjeçarin e identifikuar si Afrim Nazifi në lidhje me pronat, por ende nuk dihen konkretisht pretendimet e palëve. Sherri mes tyre ka agravuar në përdorimin e thikës. Nazifi ka nxjerrë thikën dhe me të ka qëlluar Llacen, duke e lënë të plagosur rëndë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

60-vjeçari u dërgua në spital ku dhe ndërroi jetë një orë pasi u plagos. Ai kishte marrë plagë të rënda në zonën e barkut, të cilave nuk u ka mbijetuar dot. Ndërsa, Nazifi është shoqëruar në komisariat.

(f.m/dosja.al)

 • 14:32

  U plagos me thikë pas sherrit për pronat, vdes në spital 60-vjeçari

  Ilir Llace, 60-vjeçari që u plagos me thikë nga 57-vjeçari pas sherrit për pronat ka ndërruar jetë në spital. Mësohet se Llace kishte marrë plagë të mëdha në zonën e barkut, të cilave nuk u ka mbijetuar dot dhe ka ndërruar jetë në spital.

 • 13:19

  Njoftimi i policisë

  Gjirokastër, Informacion paraprak: Rreth orës 13:10, në lagjen “Pazari i Vjetër”, Gjirokastër, pas një konflikti të çastit, shtetasi A. N., 57 vjeç, banues në Gjirokastër, ka goditur me mjet të mprehtë shtetasin I. R., rreth 60 vjeç, banues në Gjirokastër, i cili u transportua për në Spitalin Rajonal Gjirokastër, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

  Menjëherë në vendngjarje shkuan shërbimet e Policisë dhe bënë të mundur kapjen e autorit, të cilin po e shoqërojnë për në ambientet e Komisariatit të Policisë Gjirokastër, për të vijuar me procedurat e mëtejshme. Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Shto Koment