Aktualitet

Bllokohet anija në Karaburun, turistët transportohen në portin e Vlorës

Menjëherë mësohet se është lajmëruar një tjetër mjet turistik me kapacitetet të mjaftueshme për të bërë të mundur transportimin e turistëve.
Featured image of article: Bllokohet anija në Karaburun, turistët transportohen në portin e Vlorës fOTO iLUSTRUESE
Përditësuar:

VLORË– Një anije me turistë ka pësuar defekt në ishullin e Karaburunit duke u bllokuar. Dosja.al mëson se turistëve u ka ardhur në ndihmë roja bregdetare.

Menjëherë mësohet se është lajmëruar një tjetër mjet turistik me kapacitetet të mjaftueshme për të bërë të mundur transportimin e turistëve.

Turistët e bllokuar janë nxjerrë në bgreun e Portit të Vlorës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nga ngjarja në fjalë mësohet se nuk ka pasur asnjë pasagjer të lënduar. Anija tursitike kishte pëuar defekt në të dyja helikat e saj duke bërë që të ndalohnte në mes të detit, por fatmirësisht gjithccka ka mbaruar shpejt dhe pa panik.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment