Aktualitet

Përplaset makina me motorin në Lezhë, lëndohet një person

Konkretisht një makinë e llojit 'Benz', me drejtues personin me iniciale S.V., është përplasur me çiklomotorin me drejtues shtetasin N.M.. Ky i fundit ka marrë dëmtime dhe është transportuar në spitalin Rajonal Lezhë. 
Featured image of article: Përplaset makina me motorin në Lezhë, lëndohet një person Foto ilstruese

LEZHË– Një person ka mbetur i lënduar si pasojë e një aksidenti automobilistik. Mësohet se një makinë është përplasur me një motor në aksin rrugor Lezhë-Shkodër, në fshatin Gocaj.

Konkretisht një makinë e llojit ‘Benz’, me drejtues personin me iniciale S.V., është përplasur me çiklomotorin me drejtues shtetasin N.M.. Ky i fundit ka marrë dëmtime dhe është transportuar në spitalin Rajonal Lezhë. 

Ndërsa drejtuesi i Benzit, është shoqëruar për në komisariatin e policisë dhe po merret në pyetje. Nga an tjerë, grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po heton për rrethanat e aksidentit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Njoftimi: Lezhë/Informacion paraprak. Në aksin rrugor Lezhë-Shkodër, në fshatin Gocaj ,mjeti tip” Benz” me drejtues shtetasin S.V., është përplasur me çiklomotorin me drejtues shtetasin N.M.,i cili ka marrë dëmtime dhe është transportuar në spitalin Rajonal Lezhë.

Drejtuesi i mjetit tip “Benz ” shtetasi S.V., është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Lezhë, për veprime të mëtejshme. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment