Politike

Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, nuk ka marrëveshje mes palëve

Sipas përfaqësueve të opozitës, maxhornaca nuk ka dashur që të arrijë në kompromis, pasi nuk ka dashur të heqë dorë nga privilegjet e qeverisë mbi procesin zgjedhor. 
Featured image of article: Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, nuk ka marrëveshje mes palëve Oerd Bylykbashi pas mbledhjes

TIRANË- Përfundon mbledhja e Këshillit Politik. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se edhe pse palët janë ulur me ambasadën e SHBA nuk kanë arritur një marrëveshje.

Sipas përfaqësueve të opozitës, maxhornaca nuk ka dashur që të arrijë në kompromis, pasi nuk ka dashur të heqë dorë nga privilegjet e qeverisë mbi procesin zgjedhor. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Palët premtojnë se do të vijojnë dhe në ditët në vijim të diskutojnë, por diskutimi dhe konsensusi duket larg. 

(A.B. Dosja.al)

Një Koment në “Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, nuk ka marrëveshje mes palëve

  1. Or Idiota sa e kuptoj une qe njrzit e shkolluar gjejne gjithmone nji rugdalje kurse tek juve nuk e shoh qe jeni te dipllomuar qe ta udhehqni shtetin dhe ti sherbeni popullit,por populli e ka kuptuar qe nuk ka qeveri dhe per ate shkak largohet nga vendi dhe mane fund dote mbeteni vetem me azilantet e Iranit ,dhe Afrikanet a esht ki qellimi i juaj ,mos kujtoni se Z Amerikane i interesojne Shqiptaret jo aspak shiqoni si punojne me Kosoven edhe pak edhe nuk dote ekziston Kosova si shtet edhe Shqiperise doti vjen fundi i ekzistences me juve ne qeveri,ku populli musliman dote detyrohet te hik nga vendi ,kurse Katoliket duhet te fillojne te mesojne gjuhen Serbe,kurse ortodokset gjuhen Greke dhe kesaj i thone lamtumire Shqiperi.

Shto Koment