Aktualitet

Përfshihet nga një zjarr masiv mali i Gjallicës në Kukës, kërkohet ndihmë nga ajri për shuarjen e tij

Një sipërfaqe e madhe, me pemë është përfshirë nga flakët dhe ndodhet në 200 metra lartësi në këtë mal. 
Featured image of article: Përfshihet nga një zjarr masiv mali i Gjallicës në Kukës, kërkohet ndihmë nga ajri për shuarjen e tij Pamje nga zjarri në malin e Gjallicës

KUKËS– Një sipërfaqe e madhe toke është përfshirë nga zjarri pasditen e sotme. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në Kukës, në malin e Gjallicës. 

Një sipërfaqe e madhe, me pisha është përfshirë nga flakët dhe ndodhet në 200 metra lartësi në këtë mal. 

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit, apo nëse ka qenë i qëllimshëm.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjithsesi nga flakët nuk mësphet të ketë pasur dëme të mëdha, pasi në atë zonë nuk ka banesa. Zona është e thepisur dhe nuk u jep lehtësi zjarrfikësve që të futen për të shuar flakët. 

Për këtë arsye është kërkuar ndihmë nga ajri për shuarjen e flakëve

(f.m.dosja.al)

Shto Koment