Politike

Pasi iu bllokua hoteli në Elbasan, flet Bylykashi për Dosja.al: Si qëndron e vërteta

 • Bllokohet hoteli në pronësi të Aurel Bylykashit, Rama: Stop informalitetit
 • Aurel Bylykbashi thekson se nuk ka asnjë pretendim për këtë vendim. Ai sqarom se hotelin e ka dhënë me qira dje se personi që e ka në përdorim i ka mbaruar afati i licensës.
  Featured image of article: Pasi iu bllokua hoteli në Elbasan, flet Bylykashi për Dosja.al: Si qëndron e vërteta Aurel Bylykbashi, ish-deputet PD-së

  Elbasan- Pasi u bllokua hoteli në pronësi të tij ka folur për këtë vendim ish-deputeti Aurel Bulykbashi. I kontaktuar nga Dosja.al  Bylykbashi bën me dije se hotel “Ylli” është në pronësi të familjes së tij, por ata e kanë dhënë me qira.

  Ai  hedh poshtë zërat se ky veprim i shtetit ka të bëjë me një hakmarrje politike dhe theksom se nuk ka asnjë pretendim.

  Ai shton se personi që e ka në përdorim i ka mbaruar afati i licensës dhe nuk e ka rinovuar në kohë.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Kujtojmë se para pak kohesh Bylykbashi u ndalua nga policia për pjesëmarrje në protestën kundër Ramës në Librazhd. Më pas Gjykata e la atë të lirë.

  J.V/Dosja.al

  Një Koment në “Pasi iu bllokua hoteli në Elbasan, flet Bylykashi për Dosja.al: Si qëndron e vërteta

  1. pirth se lirohesh,na e mbushe mendjen o kokrra e hajdutit.Sa pa moral i kemi keta ndyresirat politikane.Beni si them une e mos beni si bej une.Ptu ne hale vafshi qe te gjithe

  Shto Koment