Politike

Pas zv.ambasadores së SHBA, Bashës i shkon në zyrë dhe Soreca

Takimi po zhvillohet në selin e PD dhe ende nuk dihet se për çfarë po diskutohet, por mëoshet se në fokus do të jetë situata e fundit politike.
Featured image of article: Pas zv.ambasadores së SHBA, Bashës i shkon në zyrë dhe Soreca Luigi Soreca, duke hyrë në selinë e PD

TIRANË- Ashtu siç ishte parashkiaur në orën 12:00 ka nisur takimi mes ambasadorit të BE në Tiranë dhe kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Bashës. Ky takim u konfirmuar në mëngjes dhe vjen fill pas atij që Basha zhvilloi me Leyla Moses-Ones.

Takimi po zhvillohet në selin e PD dhe ende nuk dihet se për çfarë po diskutohet, por mëoshet se në fokus do të jetë situata e fundit politike.

Kujtojmë se ky takim vjen 5 ditë para zgjedhejve që do të mbahen në 30 qershor dhe në një klimë shumë të tensionuar politike.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment