Aktualitet

Pas Elbasanit, Operacionalja dhe FNSH-ja zbarkojnë në Vlorë, kontrolle masive në banesa

Dosja.al mëson se Forcat Policore kanë kryer kontrolle për gjetjen e personave të cilët janë të shpallur në kërkim, apo me precedent penalë.
Featured image of article: Pas Elbasanit, Operacionalja dhe FNSH-ja zbarkojnë në Vlorë, kontrolle masive në banesa Foto Ilustruese

VLORË– Forcat Operacionale dhe FNSH-ja kanë zbarkuar në qytetin e Vlorës pas megaoperacionit që u zhvillua një ditë më parë në Elbasan.

Dosja.al mëson se Forcat Policore kanë kryer kontrolle për gjetjen e personave të cilët janë të shpallur në kërkim, apo me precedent penalë.

Deri më tani mësohet se janë kontrolluar shumë banesa në Vlorë dhe jkashtë qytetit, por ende nuk ka një njoftim zyrtar nëse ka pasur persona të arrestuar apo jo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një ditë më parë, RENEA ka goditur fisin e Çapjave në Elbasan. 13 të arrestuar, mes tyre edhe Florenc Çapja, i akuzuar për tentativë vrasje dhe një sërë ngjarjesh të tjera. Armë, fishekë, jelekë anti-plumbë, portofol me stemën e Policisë janë disa nga sendet që iu janë sekuestruar të arrestuarve.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment