Politike

Numërohet kutia e parë në Klos, PD lë pas PS-në me 67 vota, rezultatet për katër parti

Nga numërimi i votave, Partia Socialiste ka marrë 100 vota, Partia Demokratike 167.
Featured image of article: Numërohet kutia e parë në Klos, PD lë pas PS-në me 67 vota, rezultatet për katër parti Pamje nga procesi i numrimit

MAT– Numërohet kutia e parë në qarkun në Mat. Kutia e parë është numëruar në qendrën e votimit në Klos. Nga numërimi i votave, Partia Socialiste ka marrë 100 vota, Partia Demokratike 167.

Në këtë kuti ka marrë edhe PSD-ja tre vota, si dhe Lëvizja për Ndryshim ka marrë pesë vota.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJM KRYESOR: Zgjedhjet 2021/ Shqipëria hap kutitë! Pusteci dhe Qesarati e mbyllin numërimin të parët, PS në avantazh, PD e ndjek hap pas hapi (ZHVILLIMET)

(f.m/dosja.al)

Shto Koment