Politike

Numërohen mbi 90% të kutive të votimit! PS udhëheq rezultatin me 129 mijë vota para PD-së! Jugu i jep fitoren Ramës

Në total janë numëruar 4725 kuti nga 5199, pra rreth 90.1%
Featured image of article: Numërohen mbi 90% të kutive të votimit! PS udhëheq rezultatin me 129 mijë vota para PD-së! Jugu i jep fitoren Ramës Foto Ilustruese

TIRANË– Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë përditësimin më të fundit të të dhënave, teksa kanë kaluar rreth 17 orë nga hapja e procesit të numërimit.

Në total janë numëruar 4725 kuti nga 5199, pra rreth 90.1%,  dhe rezultati vijon si më poshtë:

Partia Socialiste  48.62%  ose 682,137 vota.

Partia Demokratike 39.39 % ose 552.602 vota.

LSI 6.91 % ose 96.954 vota.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

PSD 2.25 % ose 31, 530 vota në rang vendi.

Qarqet, Berat, Vlorë, Gjirokastër, Fier, Elbasan, Tiranë, Durrës, Korçë dhe Fier janë në facor të Partisë Socialiste duke u ngjyros lejla në hartë, ndërsa Veriu i Shqipërisë me qarqet, Diber, Kukës, Shkodër dhe Lezhë janë në favor të PD-së.


LAJMI KRYESOR: HAP PAS HAPI/ Numërohen mbi 85.7% e kutive të votimit në vend! 5 qarqe konfirmojnë fituesit, PS-ja ‘ngjyros’ me lejla Jugun! PD-LSI prijnë në Veri

(Kle.mu./dosja.al)

 

Shto Koment