Politike

Numërohen gjysmat e kutive të votimit në vend, PS-ja udhëheq me 70 mijë vota para PD-së, ulet lehtë diferenca

Në bazë të rezultateve, Partia Socialiste është ajo që udhëheq deri më tani me thuajse 70 mijë vota përpara Partisë Demokratike.
Featured image of article: Numërohen gjysmat e kutive të votimit në vend, PS-ja udhëheq me 70 mijë vota para PD-së, ulet lehtë diferenca

TIRANË– Ka përfunduar numërimi i gjysmës së votive të votimit. sipas të dhënave të fundit, ka përfunduar numërimi i 2575 nga 5199 kui që janë në total.

Në bazë të rezultateve, Partia Socialiste është ajo që udhëheq deri më tani me thuajse 70 mijë vota përpara Partisë Demokratike.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Deri më tani ajo ka 365 mijë e 762 viota. E dyta është Partia Demokratike që mban 294 mijë e 493 vota. Ndërsa e treta në rang kombëtar vjen Lëvizja Socialiste për Integrim me 52 mijë e 881 vota.


LAJMI KRYESOR: HAP PAS HAPI/ Numërohen mbi 47.6% e kutive në vend! PS-ja me diferencë të lehtë! PD-LSI në rritje, prijnë në Veri, Tom Doshi ‘lëshon karrigen’ në mënyrë të papritur: KQZ të më zëvendësojë

(f.m/Dosja.al)

Një Koment në “Numërohen gjysmat e kutive të votimit në vend, PS-ja udhëheq me 70 mijë vota para PD-së, ulet lehtë diferenca

  1. Perfundimisht shqiptaret vdesin per rregjim autokratik…mjafton te jete mire udheheqesi, dhe ata te vdesin…se kane jeten e shenjte, edhurojne lehte.. do ngordhin per te ngrene…. sdo hane dot as bar…se kushton shtrenjte..sipas cmimit te tregut… rrofte diktatura….

Shto Koment