Aktualitet

Ardi Veliu në fund të korrikut para Vetting-ut, ekonomistja Ana Kapaj ka në dorë ‘pastrimin’ e Policisë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu del në seancën e parë të Vettingut në fund të korrikut. Seancat do të zhvillohen në Pallatin e Kongreseve... në të njëjtën sallë ku janë zhvilluar seancat për vettingun e prokurorëve dhe gjyqtare. Ekonomistja Ana Kapaj, në krye të trupës së vlerësimit.
Featured image of article: Ardi Veliu në fund të korrikut para Vetting-ut, ekonomistja Ana Kapaj ka në dorë ‘pastrimin’ e Policisë Ardi Veliu, drejtor i Pergjithshem i Policise

TIRANË- Nis procesi i Vettingut në Policinë e Shtetit, e ashtu siç parashikohet në ligjin e miratuar disa javë më parë në Parlament, i pari që del në skaner është drejtori Ardi Veliu.

Veliu do të dalë para Vetting-ut në fund të korrikut, dhe njësoj si për gjyqtarët dhe prokurorët, edhe për policët, seancat dëgjimore do të zhvillohen tek Pallati i Kongreseve.

Gruaja që është vendosur në krye të trupës gjykuese që do të bëjë vlerësimin për policët është ekonomistja Ana Kapaj.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kapaj do të jetë në krye të pesë komisioneve të vlerësimit të Vettingut.  Komisioni gjithashtu do të përbëhet edhe nga Artur Baku, Marjeta Gjelaj, Sonila Kadareja dhe Viktor Bërdo.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment