Politike

Nis numërimi i votave në Pustec

VIDEO
Dosja.al ka mësuar se në Bashkinë e Pustecit janë shtatë qendra në të cilat janë dorëzuar kutitë dhe numërimi ka nisur tashmë. Në Pustec ka fituar gjithmonë Partia Socialiste.
Featured image of article: Nis numërimi i votave në Pustec Pamje nga procesi i numrimit

PUSTEC– Ka nisur numërimi i votave në Pustec. Dosja.al ka mësuar se në Bashkinë e Pustecit janë shtatë qendra në të cilat janë dorëzuar kutitë dhe numërimi ka nisur tashmë. Në Pustec ka fituar gjithmonë Partia Socialiste.


Kjo zonë është e banuar nga minoritarë të Maqedonisë së Veriut, ku këtë herë ka garuar dhe Vasil Strejovski, që ishte i 12 në listën e Korçës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ai mori edhe mbështetjen e Zoran Zaev, i cili i uroi publikisht fitore kryeministrit Edi Rama. 

(f.m/dosja.al)

Shto Koment