Politike

Miratohet përbërja e Komisionit të Posaçëm Parlamentar për raportin e Dick Marty-t, merr 85 vota pro

Dosja.al raportoi dje dhe emrat që do përfaqësojnë palët në këtë komision. Ata do të jenë përfaqësues Ulsi Manja, Klotilda Bushka, Adnor Shameti, Alket Hyseni dhe Ermonela Felaj ndërsa nga opozita parlamentare përfaqësuesit janë: Myslim Murrizi, Edmond Stojku, Enver Roshi dhe Elena Xhina.
Featured image of article: Miratohet përbërja e Komisionit të Posaçëm Parlamentar për raportin e Dick Marty-t, merr 85 vota pro

TIRANË– Kuvendi i Shqipërisë miraton me 85 vota pro përbërjen e Komisionit të Posaçëm Parlamentar për raportin e Dick Marty-t.

Dosja.al raportoi dje dhe emrat që do përfaqësojnë palët në këtë komision. Ata do të jenë përfaqësues Ulsi Manja, Klotilda Bushka, Adnor Shameti, Alket Hyseni dhe Ermonela Felaj ndërsa nga opozita parlamentare përfaqësuesit janë: Myslim Murrizi, Edmond Stojku, Enver Roshi dhe Elena Xhina.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Të enjten e kaluar u miratua me 83 vota pro, 10 kundër dhe 10 abstenim, ngritja e Komisionit të Posaçëm që do të hetojë për pretendimet në raportin e Dock Marty për luftën në Kosovë.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment