Politike

Miratohet me 94 vota pro marrëveshja 15 mln euro me BERZH për përballimin e Covid-19

Me 94 vota pro në Kuvendin e Shqipërisë, marrëveshja 15 milion euro me BERZH mori dritën jeshile.
Featured image of article: Miratohet me 94 vota pro marrëveshja 15 mln euro me BERZH për përballimin e Covid-19 Seanca plenare sot

TIRANË– Miratohet marrëveshja me BERZH. Me 94 vota pro në Kuvendin e Shqipërisë, marrëveshja 15 milion euro me BERZH mori dritën jeshile.

Këto para, siç tha dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, do të shkojnë në përbllimin e situatës së Covid-19.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sipas Manastirliut, do ketë shtim pajisjesh, do ketë infrastrukturë për komunikimin e familjarëve me të sëmurët dhe shtim stafi në spitalet Covid.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment