Politike

Miratohen rezultatet e zgjedhjeve për subjektet politike dhe kandidatët në qarkun Berat, nuk gjendet asnjë problematikë

Nga verifikimet e bëra nuk është gjetur asnjë problematikë apo papërpuethshmëri mes tabelave. Gjithashtu janë miratuar edhe rezultatet për votat e kandidatëve për deputetë në këtë qark.
Featured image of article: Miratohen rezultatet e zgjedhjeve për subjektet politike dhe kandidatët në qarkun Berat, nuk gjendet asnjë problematikë Ilirjan Celibashi

BERAT– Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar rezultatet për subjektet politike në qarkun e Beratit.

Nga verifikimet e bëra nuk është gjetur asnjë problematikë apo papërpuethshmëri mes tabelave. Gjithashtu janë miratuar edhe rezultatet për votat e kandidatëve për deputetë në këtë qark.

Në qarkun e Beratit, Partia Socialiste mori pesë mandate, ndërsa ajo demokratike mori vetëm dy.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJM KRYESOR: Zgjedhjet/ Mblidhet KQZ! Miraton rezultatet e zgjedhjeve nw qarqe dhe mandati i Zef Hilës pas verifikimeve të Prokurorisë

(f.m/dosja.al)

Shto Koment