Politike

Mbyllet numërimi i votave në Mirditë! PD kryeson bindshëm, i lë ‘targën’ PS-së

Ndërsa e dyta në rend vjen Partia Socialiste me 4 mijë e 878 vota. E treta është Lëvizja Socialiste për Integrim me 1 mijë e 146 vota. Në Mirditë ka marrë edhe Nisma Thurje 263 vota, dhe Partia Socialdemoktare, 43 vota.
Featured image of article: Mbyllet numërimi i votave në Mirditë! PD kryeson bindshëm, i lë ‘targën’ PS-së Foto ilustruese

MIRDITË– Partia Demokratike ka fituar bindshëm në Mirditë. Dosja.al ka mësuar se ëhstë mbyllur numërimi i 49 kutive të votimit që ka Mirdita në total, nga të cilat 5 mijë e 898 i ka marrë Partia Demokratike.

Ndërsa e dyta në rend vjen Partia Socialiste me 4 mijë e 878 vota. E treta është Lëvizja Socialiste për Integrim me 1 mijë e 146 vota. Në Mirditë ka marrë edhe Nisma Thurje 263 vota, dhe Partia Socialdemoktare, 43 vota.

Shifrat totale:

PD-AN: 5898

PS: 4878

LSI: 1146

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

NTH 263

PSD: 43

Krahasuar me vitin 2017, PD-ja kryeson binshëm këtë herë. Në vitin 2017 kryesonte PS-ja me 6 mijë e 214 vtoa, më pas vinte PD-ja me 4 mijë e 506 vota, ndërsa LSI-ja kishte 2 mijë e 71 vota.


LAJMI KRYESOR: HAP PAS HAPI/ Numërohen mbi 45.3% e kutive në vend! PS-ja me diferencë të lehtë! PD-LSI në rritje, prijnë në Veri, Tom Doshi ‘lëshon karrigen’ në mënyrë të papritur: KQZ të më zëvendësojë

(f.m/dosja.al)

Shto Koment