Aktualitet

Marrëveshja për vaksinën kineze, Tomini: Ende s’dimë sa doza do marrim, jemi në fazën e negociimit

E ftuar në "Open", Tomini u pyet për aktin normativ të marrëveshjes dhe tha se pritet që në ditët në vijim të mësohen detaje të reja.
Featured image of article: Marrëveshja për vaksinën kineze, Tomini: Ende s’dimë sa doza do marrim, jemi në fazën e negociimit

TIRANË– Eugena Tomini ka deklaruar se Shqipëria ende nuk di se sa doza vaksinash do të marrë nga Sinovac, kompania që ka prodhuar vaksinën kineze, Coronavac.

E ftuar në “Open”, Tomini u pyet për aktin normativ të marrëveshjes dhe tha se pritet që në ditët në vijim të mësohen detaje të reja.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Aktualisht jemi duke negociuar për vaksinën kineze. Akoma jemi në draft kontraktimi. Kur të përfundojë kontrata, do të jemi në dijë se sa doza do të marrim. Në 72 orët në vijim, do të kemi detaje mbi kontratën për vaksinën kineze. Nuk kemi diçka të definuar përfundimisht,”- tha Tomini.

(f.m/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment