Aktualitet

Makina tip ‘Benz’ përplas për vdekje 59-vjeçarin në Fier (NJOFTIMI)

Policia bën të ditur se ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:40 ku shtetasi Gj. Z., 59 vjeç ka aksidentuar me pasojë vdekje shtetasin S. S., i cili ka qenë duke lëvizur në këmbë.
Featured image of article: Makina tip ‘Benz’ përplas për vdekje 59-vjeçarin në Fier (NJOFTIMI) Foto nga ngjarja

FIER- Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier. Një automjet ka përplasur për vdekje një 59-vjeçar në Fier. Policia bën të ditur se ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:40 ku shtetasi Gj. Z., 59 vjeç ka aksidentuar me pasojë vdekje shtetasin S. S., i cili ka qenë duke lëvizur në këmbë. Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në komisariat sakaq policia po merret me hetimine  ngjarjes.

Njoftimi i Policisë 

Fier/Informacion paraprak

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sot rreth orës 18:40, në Bypass_in Levan-Fier, në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Baltëzës”, shtetasi Gj. Z., 59 vjeç, banues në Tiranë, duke drejtuar automjetin tip “Benz” me targa AA478YC ka aksidentuar me pasojë vdekje shtetasin S. S., 59 vjeç, banues në Fier, i cili ka qënë duke lëvizur në këmbë. U shoqërua drejtuesi i mjetit dhe po kryhen veprimet procedurale dhe hetimore për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment