Politike

Lajm i hidhur nga Korça, vdes ish-deputeti socialist, miqtë përlotin rrjetin: Lamtumirë e të qoftë dheu i lehtë mik…Do na mungosh

FOTO
Faber është njohur si një personalitet i respektuar në Korçë dhe e ka përfaqëësuar këtë qark për dy mandate në Kuvendin e Shqipërisë.
Featured image of article: Lajm i hidhur nga Korça, vdes ish-deputeti socialist, miqtë përlotin rrjetin: Lamtumirë e të qoftë dheu i lehtë mik…Do na mungosh Niko Faber
Përditësuar:

KORÇË– Ish-deputeti socialist Niko Faber, ka ndërruar jetë ditën e sotme. L;ajmi i hoidhur vjen nga Korça, nga qyteti ku jetopnte vetë ish-politikani.

Faber është njohur si një personalitet i respektuar në Korçë dhe e ka përfaqëësuar këtë qark për dy mandate në Kuvendin e Shqipërisë.

Përsa i përket shkakut të vdekjes, mësohet se ish-deputeti ka ndërruar jetë për shkak të një ataku kardiak.

Miqtë e ish-politikanit kanë shprehur dhimbjen dhe ngushëllimet për humbjen e kolegut të tyre. Njëri prej tyre është edhe Arben Malaj. 

Nje lajm i hidhur per vdekjen e pa pritur te expertit studjuesit dhe deputetit Niko Fabri. Perhere  angazhuar per sfidat e bujqesise dhe problemet specifike te zones te tij elektorale. Ngushellime familjes, miqeve dhe kolegeve. I paharuar! U prehte ne paqe! I qofte I lehte dheu I kesaj toke deputetit model, te dashurit Niko Faber! Arbeni,”- shkruan Malaj. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Lamtumire i nderuar miku im Niko Faber ,sot familja humbi bashkeshortin ,prindin ,vellain ,gjyshin ,Korca ka nje intelektual me pak ,te qofte dheu i lehte miku im ,do na mungosh!”– shkruan një nga miqtë e ish-deputetit.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment