Aktualitet

FOTO/ Ky është viktima në Kavajë që u vra nga polici pas sherrit për të dashurën, mbante dy identitete

Viktima Dritan Haxholli mbante dy identitete Dritan Haxholli dhe Tan Peza.
Featured image of article: FOTO/ Ky është viktima në Kavajë që u vra nga polici pas sherrit për të dashurën, mbante dy identitete Dritan Haxholli

Kavajë- Del fotoja e viktimës, Dritan Haxhollit i cili humbi jetën pas sherrit me të dashurën në Kavajë. Viktima mbante dy emra Dritan Haxholli dhe Tan Peza. Ai rezulton i dënuar për veprat “krim ndaj personit” dhe trafiki droge.

Si ndodhi ngjarja e rëndë?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimet bëjnë me dije viktima bashkë me Mardisa Qatjan ishin duke ngrënë darkë poshtë pallatit. Në një moment ai i kërkon që të kalojnë natën bashkë po kjo e refuzon, duke i thënë se nuk e do më. Ky insistonte dhe ajo thirri të dashurin e ri, policin. Më pas Dritan Haxholli ka hyrë në banesën e gruas, rreth orës 00:40 të mëngjesit të sotëm, ku aty ishte edhe efektivi i policisë, i cili ishte lajmëruar nga gruaja. Pas konfliktit për Marsida Qatjan, Dritan Haxholli, viktima, ka qëlluar me armë zjarri tip kallashnikov ndaj efektivit të policisë duke e plagosur atë. Menjëherë është përgjigjur efektivi i policisë  me breshëri plumbash nga arma e shërbimit, ku mbeti i vrarë Haxholli. Ndërsa Bledar Toçi ndodhet jashtë rrezikut për jetën në spital. Ky i fundit është arrestuar nga policia, pasi në banesë i janë gjetur 7 doza kokainë. Theksojmë se gjithë ngjarja e rëndë ka ndodhur në sy të 3 fëmijëve të mitur të Marsida Qatjas.

J.V/Dosja.al

Shto Koment