Politike

Kriza me COVID-19, grupi i deputetëve të PS bën gjestin e RRALLË: Gjysmën e rrogës e japim për ndihmë!

Vendimi vjen një ditë pas botimit në Fletoren Zyrtare të shkurtimit me 50% të pagës së kryeministrit Edi Rama, zv/kryeministrin Erion Braçe dhe kabinetit.
Featured image of article: Kriza me COVID-19, grupi i deputetëve të PS bën gjestin e RRALLË: Gjysmën e rrogës e japim për ndihmë! Grupi parlamentar i PS

TIRANË- Grupi parlamentar i Partisë Socialiste ka vendosur të dhurojë gjysmën e pagës për të ndihmuar të gjithë ata që preken nga koronavirusi.

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se vendimi është marrë unanimisht, dhe se për tri muaj, deputetët e PS do të marrin 50% të pagës. Nesër, grupi do të depozitojë kërkesën pranë Kuvendit të Shqipërisë.

Vendimi vjen një ditë pas botimit në Fletoren Zyrtare të shkurtimit me 50% të pagës së kryeministrit Edi Rama, zv/kryeministrin Erion Braçe dhe kabinetit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në vendimin e qeverisë përfshihen edhe nëpunësit e Arsimit të Lartë, ndërmarrjeve shtetërore dhe shoqërive tregtare. Nismës tashmë i janë bashkuar edhe deputetët por edhe presidenca bashkë me presidentin Ilir Meta.

(F.g/dosja.al)

2 Komente në “Kriza me COVID-19, grupi i deputetëve të PS bën gjestin e RRALLË: Gjysmën e rrogës e japim për ndihmë!

  1. me duket e pabesueshme megjithate bravo ..eshte per tu vleresuar..

  2. Se mos u shkaktohet krize ekonomike ne familje te tyre atyre qe po merrkan gjysme page per tre muaj! Japin gjysmen e pages, e nga ana tjeter aksionet ne biznese te tyre tw fshehura rriten me 300% ne kete kohe ku vetem bizneset e tyre po punojne. Ne rregull, Moza Kita, vlen per tu pershendet, pasi ka plot te tjere qe do duhej ta benin! Shih kur te mbledhe Presidenti tash stafin e tu thoje "hajde ia dhjesim Edit, e te mos marrim page ne te presidences per 5 muaj, asnje lek" 😂😂😂

Shto Koment